Wielu ludzi nie potrafi funkcjonować bez internetu

Wielu ludzi nie potrafi funkcjonować bez internetu
www.jennettemccurdy.pl

Dawniej ludzie musieli wyjść z domu, aby zrobić zakupy. Musieli pojechać na wycieczkę, aby móc obejrzeć ciekawe miejsce albo musieli udać się do różnego rodzaju miejsc oferujących rozrywkę, aby móc się fajnie zabawić i zrelaksować. Dzisiaj tak naprawdę wiele może nam zaproponować internet. Możemy tam obejrzeć zdjęcia i filmiki ukazujące różne egzotyczne miejsca, możemy na różnych grupach i forach nawiązać znajomości z ludźmi oddalonymi od nas o tysiące kilometrów, a do tego jeszcze możemy znaleźć różnego rodzaju gry i rozrywkę, nie wychodząc z domu. Co więcej, internet daje nam możliwość bycia w ciągłym kontakcie ze znajomymi. Nie tylko pisania o tym co u nas i u nich, ale również obserwowania ich aktywności, kiedy wstawiają na portale społecznościowe różne zdjęcia i wpisy. Dlatego też dla wielu ludzi internet jest czymś, bez czego trudno jest im funkcjonować.

Nie może być przerw

Dla niektórych ludzi, których wbrew pozorom jest coraz więcej, internet staje się drugim światem. Czasami bardziej żyją tym, co dzieje się w internecie, niż tym co aktualnie dzieje się obok nich w świecie rzeczywistym. Takie osoby nie wyobrażają sobie sytuacji, w której nie miałyby dostępu do internetu, dla nich jest to niesamowita tragedia i czują wówczas, że zostało im odebrane coś niezwykle ważnego. Dlatego też, bardzo często zanim podpiszą umowę z danym usługodawcą oferującym przykładowo internet dla firm i podmiotów gospodarczych dokładnie sprawdzają, czy nie ma on problemów z przerwami w dostawie tej usługi i czy czasami nie pojawiają się jakieś spowolnienie na łączach, które mogłyby przeszkadzać w swobodnym korzystaniu z internetu. Prawda jest taka, że coraz częściej już małe dzieci nie potrafią żyć bez internetu. Bez ciągłego dostępu do bajek, który on im proponuje. Co więcej, nawet kilkuletnie dzieci potrafią w taki sposób obsługiwać telefon komórkowy, aby samodzielnie połączyć się z internetem i włączyć ulubioną bajkę.

Dla takich osób, świat wirtualny oferowany przez internet niejednokrotnie jest bardziej prawdziwy, niż ten świat rzeczywisty, w którym żyją ciałem.

To nie tylko informacje

Na początku internet służył przede wszystkim do poszukiwania informacji, do sprawdzenia ofert różnych firm, do wysyłania wiadomości e-mail, które były znacznie szybsze i wygodniejsze niż naturalne listy. Odkąd pojawiły się różnego rodzaju komunikatory i portale społecznościowe, służy również do obserwowania znajomych i przyjaciół, sprawdzania gdzie są, co robią, co widzieli. Co więcej pozwala na błyskawiczną wymianę informacji, a przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych, w wielu przypadkach wypiera przesyłanie smsów, rozmowy telefoniczne czy nawet niejednokrotnie rozmowy twarzą w twarz. Oczywiście internet daje wiele różnych możliwości i warto, a nawet trzeba z nich korzystać. Jednak powinniśmy pilnować, aby w tym wszystkim zachowywać umiar, bo może się okazać, że nie będziemy ze sobą potrafili rozmawiać inaczej, niż tylko za pomocą internetu i urządzeń, które dają nam do niego dostęp. Warto zobaczyć z czego możemy tutaj korzystać, sprawdzić co daje nam internet.

Ale jednocześnie powinniśmy pilnować, aby ten wirtualny świat nas nie wchłonął, powinniśmy zachować równowagę między tym co wirtualne a tym co realne.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x