Warto znać etapy ciąży

Warto znać etapy ciąży
chusteczki higieniczne

Im większa jest nasza wiedza na jakiś temat, tym spokojniej do niego podchodzimy. Tym bardziej, jeśli dotyczy on naszego zdrowia czy zmian, które mają zachodzić w naszym ciele. Dlatego też, jeśli jesteśmy w ciąży albo właśnie się do niej przygotowujemy, to z pewnością powinnyśmy znać jej etapy. To oznacza, że dobrze jest wiedzieć, co się kiedy dzieje, ale też bardzo ważne będzie tutaj to, abyśmy wiedziały, jakie badania powinnyśmy wykonać w tym konkretnym czasie, tak abyśmy miały pewność, że niczego ważnego nie przeoczymy i w razie czego zdążymy na czas z odpowiednią pomocą.

Teraz znajdziemy wiele takich informacji

Dzięki rozwojowi medycyny i technologii, możemy zyskać wiele informacji na temat tego, jak rozwija się dziecko będąc jeszcze w brzuchu mamy. To też oznacza, że możemy obecnie korzystać z różnego rodzaju poradników i stron internetowych, na których zamieszczone są odpowiednie informacje, pokazujące krok po kroku co się dzieje z dzieckiem, co już zdążyło się u niego rozwinąć, a co się dopiero rozwija. Dodatkowo jeszcze warto podkreślić, że przy tego typu opracowaniach możemy czasami być mocno zaskoczeni, zwłaszcza jeśli okaże się, że coś w rozwoju dziecka pojawia się wcześniej, niż pierwotnie sądziliśmy. Stosunkowo szybko zaczyna bić u niego serce, rozwija się mózg, co więcej dość szybko dochodzi również do momentu, gdy dziecko zaczyna słyszeć. Najpierw odgłosy dochodzące z ciała mamy, a później również te, które pochodzą z zewnątrz. Jeśli będziemy znać poszczególne etapy rozwoju ciąży, będziemy mogły się lepiej przygotować do narodzin dziecka, ale też będziemy wiedziały czego się wystrzegać, tak aby niepotrzebnie nie szkodzić dziecku.

Możemy znaleźć wiele ciekawych filmików, które zobrazują nam, jak wygląda dziecko w poszczególnych okresach ciąży, a to także sprawi, że stanie się nam ono bliższe i będziemy czuły z nim coraz większą więź.

Określony czas na badania

Kiedy będziemy w ciąży, będziemy miały wykonywane różnego rodzaju badania. Niektóre z nich, jak chociażby badania krwi, będą się powtarzały dość często i w dodatku będą się odbywały przez całą ciążę. Inne, jak badanie poziomu cukru we krwi pojawi się kilka razy, ale wykonane będzie musiało być w pewnym przedziale czasowym. Ale są również takie badania, mające nam przede wszystkim powiedzieć o stanie zdrowia naszego dziecka, które wykonywane są nie tylko w określonym czasie, ale jeszcze przedział czasowy, w którym możemy je wykonać jest niewielki. To oznacza, że czasami na przeprowadzenie badań mamy tylko dwa tygodnie, bo później rozwój naszego dziecka nie pozwoli już na pobranie odpowiednich pomiarów. Do takich badań z pewnością zaliczają się te, które umożliwiają określenie, czy nasze dziecko nie urodzi się z zespołem Downa, jak i te, które pokazują, czy nie występują inne choroby, jak chociażby rozszczep kręgosłupa. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy dokładnie pilnowały terminu badań. Warto wiedzieć, w jakich tygodniach musimy wykonać jakie badania, tak abyśmy mogły sprawdzić czy nasze dziecko się zdrowo rozwija. Dodatkowo wiedząc jak właśnie wygląda, łatwiej będzie nam sobie je wyobrazić, jako coś naprawdę realnego.

www.gianlucamotta.com

Lena

Podobne

Czytaj dalej x