Warto mieć zaufanego ginekologa

Warto mieć zaufanego ginekologa
Optyk Opaliński https://www.cellbes.pl/kobiety-inspiracje-jak-ukryc-brzuch-21190

Ponieważ do lekarza idziemy zazwyczaj wtedy, kiedy musimy, a dodatkowo jeszcze powierzamy mu różne delikatne sprawy, jak to co nam dolega, to musimy mieć do niego pełne zaufanie. Musimy wiedzieć, że śmiało możemy mu powiedzieć o tym wszystkim, co dzieje się z naszym ciałem, musimy wiedzieć, że on nas wysłucha i spokojnie rozwieje wszystkie nasze wątpliwości, jeśli okaże się, że coś nas zaniepokoiło. Jednak szczególnie duże zaufanie powinnyśmy mieć do ginekologa. To lekarz, który przez większość czasu będzie zajmował się tylko nami, ale może się też zdarzyć tak, że w którymś momencie będziemy w ciąży, a wówczas będzie się zajmował tak naprawdę dwoma osobami.

Musimy mieć pewność, że chodzimy do tego specjalisty, któremu możemy powierzyć w pewnym sensie życie naszego dziecka i będziemy miały pewność, że on się nim odpowiednio zaopiekuje.

Intymne badania

Prawda jest taka, że ginekolog to lekarz, który przeprowadza bardzo intymne badania, a to oznacza, że musimy mieć do niego zaufanie, ale także musimy się czuć dobrze w jego towarzystwie. Dlatego warto szukać odpowiedniego dla siebie lekarza, przy którym poczujemy, że faktycznie możemy mu powiedzieć o wszystkich naszych wątpliwościach i przy którym będziemy potrafiły wyłączyć myślenie, na temat tego, w jaki sposób będzie przeprowadzał badania. Jeśli planujemy być w ciąży, albo właśnie szukamy ginekologa dlatego, że jesteśmy w ciąży, to warto sprawdzić o nim opinie.

Przeczytać, czy inne kobiety były zadowolone z jego opieki, czy przepisuje wszystkie niezbędne badania, czy faktycznie poważnie podchodzi do tego tematu. Ważne jest tutaj również to, abyśmy mogły zadawać mu pytania i żebyśmy uzyskiwały na nie jak najbardziej rzetelne informacje. Jeśli większość kobiet narzeka, że dany ginekolog ignorował ich strach o dziecko i zbywał ich pytania, to warto się zastanowić, czy faktycznie chcemy do kogoś takiego chodzić.

Odpowiednio wyposażony gabinet

Pamiętać musimy, że im lepszym sprzętem posługuje się dany ginekolog, tym więcej jest on w stanie powiedzieć nam, na temat naszego rozwijającego się dziecka.

Co więcej, będzie też w stanie szybciej wykryć nieprawidłowości, które sprawią, że zostaniemy wysłane na dokładniejsze badania. Dlatego też, poszukując ginekologa, który zajmie się naszą ciążą, powinnyśmy sprawdzić, jak wyposażony jest jego gabinet i jakie badania będzie w stanie wykonać nam właśnie ten ginekolog. Może się wówczas okazać, że znajdziemy takiego, który sam będzie wykonywał większość badań, albo takiego, który podstawowe badania wykona, ale na te bardziej szczegółowe będzie nas odsyłał do kogoś innego. Musimy się wówczas zastanowić, czy takie rozwiązanie będzie nam odpowiadało.

Warto wybierać ginekologa, co do którego będziemy miały pełne zaufanie. Takiego, któremu zadamy różne pytania, nie obawiając się, że nas wyśmieje, albo pozostawi bez odpowiedzi. Im lepsze opinie będzie miał dany lekarz, tym większa będzie szansa na to, że my również będziemy zadowolone z opieki, jaką otoczy naszą ciążę.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x