W sądzie może nas reprezentować adwokat

W sądzie może nas reprezentować adwokat
Pomoc prawna Bolesławiec Czyszczenie BIK

Czasami musimy się pojawić osobiście w sądzie, a to dlatego, że sędzia będzie chciał z nami porozmawiać i będzie chciał poznać nasze zdanie na dany temat. Ale może się okazać, zwłaszcza jeśli sprawa będzie się ciągnęła od dłuższego czasu, że powiedzieliśmy wszystko co trzeba, a więc już nie będziemy musieli stawiać się osobiście przed sądem i wówczas wystarczy, że wyślemy tam naszego pełnomocnika. Kto nim powinien być?

Najlepiej adwokat

Oczywiście naszym pełnomocnikiem może zostać ktoś nam bliski, kto również musiał brać udział we wcześniejszych rozprawach i kto może nas zastąpić, bo i tak planuje dalej chodzić na pozostałe rozprawy. Ale jeżeli nie mamy nikogo takiego, albo wolelibyśmy mieć pewność, że będzie nas reprezentował ktoś kto dokładnie będzie rozumiał wszystko co dzieje się na sali i będzie potrafił nam powiedzieć, jakie to będzie miało dla nas konsekwencje, to powinniśmy pomyśleć o tym, aby naszym pełnomocnikiem, naszym reprezentantem został adwokat. Z jednej strony będzie on mógł nam wytłumaczyć, jak dane wiadomości, które pojawiły się na sali rozpraw wpływają na naszą sytuację, ale z drugiej strony będzie mógł nam również powiedzieć, czego dalej możemy się spodziewać i jakie kolejne kroki powinny być podjęte przez sąd.

Warto to przemyśleć

Co zrozumiałe będziemy musieli odpowiednio zapłacić adwokatowi za to, żeby nas reprezentował, ale także będziemy musieli w sądzie złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie i również go opłacić. Nie mniej warto to zrobić, bo może się wówczas okazać, że będziemy podchodzić do całej sprawy znacznie spokojniej, wiedząc że jest ona cały czas monitorowana przez specjalistę, który w razie potrzeby będzie mógł zareagować w odpowiedni sposób.

Oczywiście wiąże się to z niemałymi kosztami, jednak mając pewność, że adwokat wszystko będzie kontrolował, że w razie potrzeby przygotuje odpowiednie pisma, że będzie monitorował aby wszystkie najważniejsze dokumenty do nas trafiały, to warto się zastanowić nad tym, czy czasami takie rozwiązanie jednak nie będzie najlepsze. Im większą pomoc będziemy tutaj mieli ze strony adwokata, tym będziemy spokojniejsi, wiedząc, że nic ważnego nam nie umknęło. Tym bardziej, że niektóre rozprawy mogą się ciągnąć naprawdę przez bardo długi czas, a to oznacza, że im więcej będziemy na ich temat wiedzieć, tym mniej będziemy się stresować tym, że cała ta sytuacja się przeciąga.

Wybierajmy tych najlepszych

Nie powinniśmy mieć większego problemu ze znalezieniem adwokata, który zajmie się naszą sprawą. Jednak warto poszukać opinii o każdym z nich, tak aby móc się przekonać, który najlepiej zajmie się naszą sprawą, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie jesteśmy w dobrych rękach. Warto też zapytać wśród rodziny i znajomych czy oni nie korzystali już z takiej pomocy, bo wówczas będziemy mieli informacje z pierwszej ręki i będziemy mogli się dowiedzieć czegoś więcej o danym adwokacie. Warto korzystać z takiej pomocy, bo wówczas mniej będziemy się stresowali całą sytuacją.

Zwłaszcza jeśli podejrzewamy, że wszystko może się ciągnąć latami.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x