Najpopularniejsze gatunki filmowe

Najpopularniejsze gatunki filmowe

Film to medium, które bez wątpienia stało się o wiele bardziej popularne od form pisanych lub radiowych. Oferuje ono w końcu nie tylko głos i muzykę, ale przede wszystkim ruchomy obraz. W związku z tym, medium to daje niemalże nieskończone możliwości wykorzystania, ponieważ da się zastosować niemalże wszędzie. Najpopularniejsze są oczywiście filmy pełnometrażowe, które to w galopującym tempie pojawiają się w kinach na całym świecie. Duża ich część tłumaczona jest także na inne języki co sprzyja ich globalnemu charakterowi. Oczywiście jest kilka bardziej znanych gatunków filmowych, które to nie są obce przeciętnemu widzowi. Należą do nich: 1. Komedia – to chyba bez wątpienia najpopularniejszy gatunek filmowy, który to zwykle odpowiada oczekiwaniom wielu odbiorców. Charakteryzuje się on nieskomplikowaną fabułą pełną wątków humorystycznych, satyry lub ironii. W zależności od opowiadanej historii ma jednego lub kilku głównych bohaterów a cała intryga oparta jest właśnie na humorze.

Komedia może zatem dotyczyć wielu wątków obyczajowych czy też społecznych, ale tym co wyróżnia ją na tle innych gatunków jest to, że przedstawia je w krzywym zwierciadle. Warto też zaznaczyć, że filmy tego rodzaju są zwykle odpowiednie do oglądania nawet przez dzieci, zatem bardzo często nazywa się je też familijnymi. Szukając przyjemnego filmu na niedzielne popołudnie z rodziną, warto zatem postawić na komedię. Zagwarantuje ona dużą dawkę dobrego humoru oraz mile spędzony czas. 2. Horror – przeciwieństwem kina komediowego jest oczywiście horror. To gatunek filmowy, którego zadaniem jest wzbudzanie w widzu strachu oraz grozy. Horror operuje szeroką tematyką, przez co charakteryzują go nie tylko banalne fabuły, ale bardzo często również te bazujące na irracjonalnych lękach. Dobry horror będzie zatem przede wszystkim nieoczywisty, przez co z każdą minutą potęgować będzie wszechogarniający niepokój i strach. 3.

Film przygodowy – miłośników i pasjonatów historii oraz zagadek na pewno zainteresuje szeroka gama dostępnych filmów przygodowych. Są to takie dzieła, które skupiają się przede wszystkim na ukazaniu fabuły jakiejś historii często związanej z poszukiwaniami skarbu czy odkryciami. Gatunek ten może być wzbogacany o elementy grozy lub komedii, jednak na pierwszym planie występuje w nim obecność wątków przygodowych, które obejmują podróżowanie, poszukiwanie czegoś lub też podejmowanie się nowych wyzwań. 4. Dramat – tego rodzaju film kładzie nacisk przede wszystkim na emocje i fabułę. W związku z tym przedstawia różnego rodzaju ludzkie problemy, a także trudności życia codziennego. Jest bez wątpienia gatunkiem dość trudnym oraz przeznaczonym dla dojrzałego widza. Nie znajdziemy w nim bowiem dużo wątków komediowych, choć oczywiście nie można ich całkowicie wykluczyć. Samą ideą dramatu jest jednak coś innego niż rozbawienie widza, ponieważ ma on przede wszystkim wzbudzić w nim pewne emocje. Poprzez historię, którą przedstawia ma sprawić, że widz wczuje się w pozycję bohatera i zacznie rozumieć jego emocje oraz sposób postępowania.

www.gugikkonferencja2015.pl

Lena

Podobne

Czytaj dalej x