Musimy mieć wygodne obuwie

Musimy mieć wygodne obuwie
sukienki weselne

Nie ma znaczenia czy chcemy kupić obuwie, które będziemy zakładać podczas wakacyjnych i weekendowych wędrówek, czy takie które będziemy nosić na co dzień, a może takie, które będziemy zakładać raz na jakiś czas, podczas większych okazji, kiedy to trzeba będzie się ubrać bardziej elegancko. W każdym z tych przypadków bardzo ważne jest to, aby nasze obuwie było wygodne. Bez względu na to, ile czasu planujemy je mieć na nogach, powinniśmy dopilnować, aby dobrze nam się w nim chodziło.

Co to oznacza?

Przede wszystkim podczas wyboru odpowiedniego obuwia nie powinniśmy się spieszyć. To oznacza, że powinniśmy przymierzyć przynajmniej kilka modeli z tego samego typu, aby móc zdecydować, w którym z nich najlepiej się czujemy i który idealnie leży nam na stopie. Dodatkowo powinniśmy przymierzyć nie tylko ten rozmiar, który wydaje się być dla nas dobry, ale również rozmiar większy i mniejszy, tak aby mieć pewność, że faktycznie nasze obuwie będzie takiej wielkości jak być powinno.

Jeśli wybieramy eleganckie buty, które się nie rozciągają, to musimy pamiętać, że w ciepłe dni noga może nam trochę spuchnąć, a więc powinniśmy mieć w nich trochę luzu. Dodatkowo trzeba również pamiętać, że łatwiej jest dopasować do stopy obuwie wiązane, bo wówczas możemy mocniej lub słabiej dociągnąć sznurowadła, niż takie obuwie, które jest wsuwane i nie ma żadnych sznurowadeł czy zapięć. Dlatego też warto się chwilę przejść po sklepie, najlepiej mając założone obydwa buty, bo tylko wówczas będziemy mogli powiedzieć czy nic nas nie uciska, albo czy podczas chodzenia takie obuwie nie zsuwa nam się z nóg.

Nie zawsze się rozejdzie

Czasami ludzie mają tendencję do kupowania za ciasnych butów. Bo im się spodobały, bo nie ma w innym rozmiarze, bo nie chce im się dalej szukać. Wówczas wybierają obuwie, które ich uciska, sprawia że ten komfort chodzenia w nich nie jest zbyt duży, a dodatkowo jeszcze istnieje niebezpieczeństwo, że podczas chodzenia mocno sobie poobcierają stopy, co będzie skutkowało tym, że przez jakiś czas, będzie ciężko im się chodziło w każdym innym obuwiu.

Najczęściej tłumaczą sobie oni wówczas, że buty się rozciągną, że z czasem staną się luźniejsze, że dopasują się do nogi. No i faktycznie, w niektórych przypadkach może się tak stać, jednak jeśli kupujemy buty dobrej jakości, wykonane z dobrego materiału, to może się okazać, że on się nie rozejdzie, a co się z tym wiąże, mimo upływu czasu takie obuwie ciągle będzie nas uciskało. Wówczas albo będziemy musieli je zwrócić, albo będzie leżało ono zapomniane w szafie, albo uparcie będziemy je nosić, udając, że nic się nie dzieje, a jednocześnie coraz bardziej niszcząc sobie stopy. Dlatego tak ważne jest to, aby zawsze na spokojnie kupować buty i nie wybierać takich, które już od samego początku nas uciskają. Im więcej różnych modeli butów przymierzymy, tym łatwiej będzie nam powiedzieć, które z nich będą dla nas najlepsze. Czy takie, które mają kwadratowe czubki, takie które mają je zaokrąglone, a może takie, które mają je trójkątne?.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x