Jak wybierać obuwie dla dzieci?

Jak wybierać obuwie dla dzieci?
www.brzewski.edu.pl markowe sukienki na wesele

Zazwyczaj nie mamy większego problemu z wybraniem odpowiednich butów dla siebie. Przymierzamy kilka par, sprawdzamy czy rozmiar jest odpowiedni, czy nic nas nie uciska i nie obciera, robimy kilka kroków, aby przekonać się, jak nam się chodzi w danym obuwiu i jeśli wszystko jest w porządku, to po prostu je kupujemy. Jednak sprawa z wyborem odpowiednich butów dla dziecka może się okazać trudniejsza. Zwłaszcza jeśli to dziecko jest jeszcze dość małe i nie może nam zakomunikować czy dany but jest dla niego wygodny czy nie, czy go nie uciska.

Dlatego też, warto się dowiedzieć w jaki sposób wybierać obuwie dla dziecka, tak abyśmy mieli pewność, że uda nam się wybrać to najlepsze.

Sprawdźmy rozmiar stópki

Przede wszystkim zanim przejdziemy do wybierania odpowiedniego obuwia dla naszego dziecka, powinniśmy sprawdzić rozmiar jego stópki, tym bardziej, że dziecku noga rośnie bardzo szybko. Najlepiej poszukać specjalnej podstawki, która znajduje się w większości sklepów, w których oferowane jest obuwie dziecięce. Wówczas stawiamy dziecko na takiej desce i przesuwamy drucik tak długo, dopóki nie dotknie palców dziecka.

Kiedy to się stanie sprawdzamy rozmiar i już wiemy, jakiej wielkości bucików musimy szukać, aby mieć największą pewność, że nie będą one naszemu dziecku ani za małe, ani za duże. Dodatkowo jeszcze po założeniu bucika, powinniśmy poprosić dziecko, aby wstało i wówczas delikatnie nacisnąć mu na przód buta, aby sprawdzić, gdzie ma palce. Jeśli buty są na to zbyt twarde, można wówczas wsunąć od strony pięty palec i sprawdzić, czy się zmieści. Jednak wówczas musimy się liczyć z tym, że dziecko może podwinąć palce u stóp, co w konsekwencji sprawi, że kupimy dla niego zbyt ciasne buciki.

To też jest ważne

Kiedy decydujemy się na zakup obuwia dla dziecka, powinniśmy też zwracać uwagę na jego jakość. To oznacza, że podeszwa powinna być miękka, tak aby dziecko swobodnie mogło w takich butach chodzić i ruszać stopą. Powinniśmy również dopilnować, aby obuwie dziecięce, które wybieramy miało usztywnioną kostkę, co będzie zmniejszało ryzyko wygięcia się jej i zwichnięcia. Dodatkowo trzeba również dopilnować, aby takie obuwie dziecięce jak najlepiej dolegało do dziecięcej stópki, aby dobrze ją otulało, a to oznacza, że jeśli tylko mamy taką możliwość, to powinniśmy się zdecydować na buty wiązane.

Wówczas będziemy mogli tak dociągnąć sznurowadła, aby bucik nie był zbyt luźny i żeby dziecku wygodnie się chodziło. W przypadku wyższych butów, takich jak zimowe, idealnym rozwiązaniem będą buty wiązane, posiadające z boku zamek. Wówczas będziemy mogli dobrze dopasować but do nogi dziecka, a jednocześnie nie będziemy musieli go ciągle wiązać, no i dziecko samo świetnie poradzi sobie z założeniem takiego obuwia, chociażby w przedszkolu. W przypadku obuwia dziecięcego bardzo ważne jest to, aby z jednej strony było ono w odpowiednim rozmiarze, a z drugiej powinno być też odpowiednio wyprofilowane.

Wówczas chronimy stópkę dziecka przed różnymi odkształceniami.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x