Film ślubny – jak znaleźć dobrego filmowca?

Film ślubny – jak znaleźć dobrego filmowca?
www.wadowice.malopolska.pl

Bez wątpienia wesele jest dla każdej pary młodej momentem niezwykłym, który to chciałoby się zachować w pamięci jak najdłużej. W związku z tym wiele osób decyduje się na wynajem na ten uroczysty dzień filmowca będącego w stanie uwiecznić jego najważniejsze chwile. Obecny rynek ślubnych kamerzystów jest naprawdę szeroki, stąd też bardzo ważne jest, aby wiedzieć jak wybrać tego wartościowego. Kierować powinniśmy się nie tylko ceną, ale też doświadczeniem oraz recenzjami. Warto też zapoznać się z portfolio danego twórcy, by zobaczyć w jaki sposób nagrywa i montuje konkretne materiały.

Wiedząc na co zwracać uwagę, z pewnością uda się zarezerwować naprawdę świetnego w swoim fachu filmowca, który stworzy naprawdę piękną pamiątkę z wesela. Przyglądając się filmom w portfolio należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość materiałów. Pozwoli nam ona bowiem ocenić czy dany filmowiec posiada wystarczająco dobry sprzęt oraz czy faktycznie potrafi się nim posługiwać. W tym przypadku istotne jest nasze pierwsze wrażenie, ponieważ bardzo często to właśnie ono przesądza o tym czy spodoba się nam dany film czy nie. Tym czemu warto się przyjrzeć następnie są ujęcia – ich ilość oraz rodzaje.

Dobrą praktyką jest kiedy filmowcy nagrywają nieco dłuższe ujęcia, ponieważ później pozwala to na ich wygodniejsze przycinanie i wybieranie preferowanych kawałków. Powinny być też one zróżnicowane nie tylko ze względu na ustawienie kamery lub operatora, ale przede wszystkim tego co znajduje się w kadrze. Bardzo interesujący efekt daje na przykład slow motion, który znacznie potęguje wrażenia wizualne.

Profesjonalny film – na co zwrócić uwagę?

Kolejną kwestią, której powinniśmy się przyjrzeć jest dźwięk. W przypadku filmów ślubnych bardzo często dodaje się do wideo podkład muzyczny, jednakże dźwięk z kamery może być kluczowy na przykład w momencie przysięgi małżeńskiej.

Wypowiadane przez parę młodą słowa powinny być głośne i wyraźne, by każda osoba oglądająca film była w stanie je usłyszeć. Zabawa dźwiękiem to bez wątpienia bardzo duża frajda, a decydując się na nagrywanie cały czas z włączonym mikrofonem operator może osiągnąć naprawdę ciekawe efekty brzmieniowe. Nakładanie na siebie ścieżek, dodawanie muzyki i miksowanie to fantastyczne pomysły, które powinny być jednak zrealizowane na najwyższym poziomie. Cechą charakterystyczną, która to z pewnością wyróżnia ślubne filmy na tle innych jest ich struktura i koncepcja. Zwykle są one bowiem realizowane w dość podobny sposób oraz obejmują podobne do siebie ujęcia.

Na filmie warto zatem pokazać cały dzień chronologicznie, od przygotowań zaczynając i na końcu zabawy weselnej kończąc. Nie da się ukryć, że wiele osób decyduje się na nieco bardziej nowatorskie sposoby montażu, które to mogą opowiadać historię tego dnia w nieco inny sposób. Trudno powiedzieć jakie podejście jest lepsze, jednak każde z nich ma w sobie coś wyjątkowego i interesującego.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x