Dzisiaj internet to coś zwyczajnego

Dzisiaj internet to coś zwyczajnego
www.fenixmusic.pl Jak edytować .htaccess na blogu?

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez internetu. Dla dzieci praktycznie nie istnieje świat, w którym w ciągu kilku sekund nie miałyby dostępu do najważniejszych informacji czy nie mogłyby skontaktować się ze znajomymi. A przecież jeszcze kilkanaście lat temu internet był czymś nowym, niesamowitym, czymś co trzeba było dopiero zbadać, czymś do czego nie każdy miał dostęp. Co więcej, teraz internet mamy praktycznie cały czas pod ręką, bo możemy z niego korzystać nie tylko na komputerze, ale również na tablecie czy nawet w telefonie komórkowym, a co więcej płacimy za niego naprawdę niewiele, a czasami nawet mamy go za darmo, jeśli wybierzemy odpowiednią ofertę u operatora sieci komórkowej. Dawniej trzeba było za niego płacić spore pieniądze, do tego więcej korzystać można z niego było tylko wtedy, gdy siedziało się przy komputerze, który był podłączony do internetu.

Odpowiednie zabezpieczenia

Ponieważ internet jest już czymś zwyczajnym, czymś co towarzyszy nam w każdej minucie życia, to może nam się wydawać, że świetnie go rozumiemy i że nie mamy się tutaj czego obawiać. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że internet to nie tylko narzędzie, z którego możemy korzystać, aby komunikować się z innymi czy poznawać świat.

To nie tylko miejsce, gdzie możemy znaleźć wszystko co chcemy kupić, jak i wyszukujemy informacje potrzebne nam do pracy czy nauki. To nie tylko rozrywka, pozwalająca nam na poszukanie ciekawych ofert kulturalnych czy posłuchanie interesującej muzyki. To również miejsce, gdzie możemy mieć do czynienia z różnymi, niekoniecznie dobrymi ludźmi. Czasami będą oni próbowali zdobyć nasze hasła, aby dostać się do naszego konta bankowego, innym razem mogą próbować wykorzystać naszą naiwność, aby nas oszukać. Dlatego też, warto wiedzieć, że można korzystać z różnego rodzaju zabezpieczeń, które będą nas chroniły przed różnymi zagrożeniami, jak wirusy czy włamania na komputer, a które mogłyby się dla nas zakończyć bardzo nieprzyjemnymi sprawami.

Trzeba je aktualizować

Możemy na swoich urządzeniach, na których łączymy się z internetem zainstalować różnego rodzaju programy, które będą miały nas chronić przed włamaniami. Oczywiście żeby mogły one prawidłowo działać, musimy co jakiś czas sprawdzać czy czasami nie ma do nich aktualizacji, tak abyśmy mieli pewność, że zawsze korzystamy z najnowszych wersji tego typu programów.

Jednak to nie zwalnia nas z myślenia. Dlatego powinniśmy pilnować, aby nie podawać nieznajomym poznanym w internecie, naszych haseł, nie podawać adresów zamieszkania, a jeśli wstawiamy zdjęcia, to powinniśmy unikać wstawiania takich, na których byłoby widać tabliczkę z adresem, czy po których łatwo dałoby się zidentyfikować gdzie mieszkamy. Zawsze do takich znajomości powinniśmy podchodzić z rezerwą, tak jak to robimy, kiedy spotykamy kogoś obcego na ulicy. Jemu też nie podajemy o sobie wszystkich informacji, które uważane są za poufne. Pamiętajmy, że internet daje nam nieograniczone możliwości. Jednak niezwykle ważne jest to, aby korzystać z niego w bezpieczny sposób. Tak, abyśmy jak najbardziej chronili swoje dane.

Lena

Podobne

Czytaj dalej x